DNA Solutions

T: (022)5757086

Usługi  
Firma
Rozmawiaj z nami

Dziadkowie i wnuki

Dziadkowie i wnuki
Istnieją dwie główne opcje testu pomiędzy dziadkami i wnukami.

 

Wykonujemy test ze stopniem dokładności 99%, i wobec tego pewne testy mogą być zrealizowane przy pomocy odpowiednich próbek od krewnych. Poniższa tabela przedstawia przykłady cen.

 

Test pomiędzy wnukami i dziadkami ze strony ojca
Koszt
Musi uczestniczyć
Najlepiej z

Dziadek i wnuk (Test chromosomu Y)*

PLN 1390

-

-
Dziadek i wnuczka
PLN 3330
Dziadek lub matka
Babcia i matka
Babcia z wnukiem
PLN 3330
Dziadek lub matka
Dziadek i matka
Babcia z wnuczką (Test chromosomu X)*
PLN 2850
-
Matka

 

*O teście chromosomu Y:

 

Test chromosomu Y jest stosowany dla sprawdzenia, czy dwie osoby lub więcej płci męskiej mają tego samego ojca biologicznego. Aby dowiedzieć się, czy mają też tę samą matkę, należy zamówić kompletny test brat z bratem.

 

Test chromosomu Y jest ekonomiczny a jednocześnie posiada wysoki stopień dokładności (99.9%+). Weź pod uwagę dwie osoby płci męskiej, które zostały poddane testowi. Jeśli wynik wykaże, że NIE mają tego samego ojca biologicznego, istnieje prawdopodobieństwo, że każdy z ich prawdziwych ojców biologicznych może być związany z drugim przez inny stopień pokrewieństwa. (np. mogli być braćmi, kuzynami lub być spokrewnieni w inny sposób).

 

Przy odpowiedzi negatywnej, test chromosomu Y jest najlepszą wersją. Wszyscy mężczyźni posiadają jeden chromosom Y, jest on przekazywany z ojca na syna, kobiety nie mają chromosomu Y w DNA. Wobec tego ojciec i przykładowo jego trzej synowie będą mieli ten sam chromosom Y w DNA.

 

*O teście chromosomu X:

 

Test chromosomu X jest stosowany dla sprawdzenia, czy dwie osoby lub więcej płci żeńskiej, które mają różne matki, mają tego samego ojca biologicznego. Aby dowiedzieć się, czy mają też tę samą matkę, powinno się zamówić kompletny test siostra z siostrą.

 

Test chromosomu X jest opcją ekonomiczną, ale o wysokim stopniu dokładności (99.9%+). Weź pod uwagę dwie osoby płci żeńskiej, które zostały poddane testowi. Jeśli wynik wykaże, że NIE mają tego samego ojca biologicznego, istnieje prawdopodobieństwo, że każdy z ich prawdziwych ojców biologicznych może być związany z drugim przez inny stopień pokrewieństwa. (np. mogli być braćmi, kuzynami lub być spokrewnieni w inny sposób).

 

Przy odpowiedzi negatywnej, test chromosomu X jest najlepszą opcją. Każdy człowiek ma chromosom X; jest on przekazywany z ojca na córkę, kobiety mają dwa chromosomy X. Wobec tego ojciec i przykładowo jego trzy córki będą mieli, co najmniej jeden z chromosomów X dokładnie taki sam (X ich ojca).